Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


Klasseoversigt
1.Rytterforeningen Suså, LC Springning Heste - A
2.Rytterforeningen Suså, U-LC Springning Heste - A
3.Rytterforeningen Suså, LB1* Springning Heste - A
4.Rytterforeningen Suså, U-LB1* Springning Heste - A
5.Rytterforeningen Suså, LA1* Springning Heste - A
6.Rytterforeningen Suså, U-LA1* Springning Heste - A
7.Rytterforeningen Suså, U-LC Springning Heste - A
8.Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 4-års spring indl. - A
9.Rytterforeningen Suså, LB2** Springning Heste - A
10.Rytterforeningen Suså, U-LB2** Springning Heste - A
11.Rytterforeningen Suså, LA2** Springning Heste - A
12.Rytterforeningen Suså, U-LA2** Springning Heste - A
13.Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 5-års spring indl. - A
14.Rytterforeningen Suså, MB2** Springning Heste - A
15.Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 6-års spring indl. - A
16.Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 7-års spring indl. - A
17.Rytterforeningen Suså, LB2** Springning Heste - A
18.Rytterforeningen Suså, LA2** Springning Heste - A
19.Rytterforeningen Suså, U-LA2** Springning Heste - A

Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


1 Rytterforeningen Suså, LC Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 09:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

60

Robin - 1

Julie Henriksen

Nordvestsjællands Rideklub

2

47

Rhytmical

Camilla Christensen

Værløse Rideklub

3

49

Vanida

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

4

39

Cocio (Arragon)

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

5

57

Lord Calypso

Amalie Rosenstand

Adamslyst Sportsrideklub

6

126

Kilkenny Spring

Lena Christensen

Rytterforeningen Suså

7

130

Contour Z

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

8

45

Gilbert Alfarvad Z

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

9

61

ukendt

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

10

120

Volstrups Charline

Sofie Bøgelund

Løvskal Rideklub

11

121

Frk Smilla

Anne-Marie Sadolin Jørgensen

Næstved Sportsrideklub

12

42

Cannabiz

Lone Linding

Slagelse Rideklub

13

59

Coriano

Tanja Hansen

Nordvestsjællands Rideklub

14

53

Sorte Sara

Julie Petersen

Værløse Rideklub

15

43

Lundager´s La´ Louvier

Susanne Pedersen

Skælskør Rideklub

16

54

Charlie Vibeholm

Anna Reinhold

Fladså-Rideklub

17

40

Gavnholts Solei

Karina Rasmussen

Karlslunde Rideklub

18

56

Lanthanid

Christina Olsen

Dyresten Rideklub

19

140

Collina 5

Sarah Hasgaard

Nykøbing Falster Rideklub

20

52

ukendt

Rikke Nielsen

Rytterforeningen Suså

21

51

Hestely´S Alexia

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

22

46

Casino Royal

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

23

58

Caruso

Christine Andie Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

24

48

Roma

Nadia Ejo Duelund

Slagelse Rideklub

25

44

Ørnely´s Caro Z

Michala Christensen

Sportsrideklubben

26

41

Winca Ask

Charlotte Scharff

Nykøbing Falster Rideklub

27

50

Edelgaard´s Cavell

Per Striboldt

Sportsrideklubben

28

131

Conjurer

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

29

125

Fanall Chano

Christina Bach-Busk Andersen

Fakse Køre- & Rideforening

30

55

Smilla

Pernille Tribler

Slagelse Rideklub

31

119

Chico´S Copyright

Dennis Noes Nielsen

Løvskal Rideklub

32

117

Lincoln

Karina Ditlev

Næstved Sportsrideklub

33

38

Kronborgs Cardano

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


2Rytterforeningen Suså, U-LC Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 09:50
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

58

Caruso

Christine Andie Pedersen

Sportsrideklubben Vallensbæk

2

40

Gavnholts Solei

Karina Rasmussen

Karlslunde Rideklub

3

62

Condor

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

4

130

Contour Z

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

5

47

Rhytmical

Camilla Christensen

Værløse Rideklub

6

68

Calvin K

Lise Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

7

125

Fanall Chano

Christina Bach-Busk Andersen

Fakse Køre- & Rideforening

8

69

Quick Step

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

9

65

Ulana

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

10

38

Kronborgs Cardano

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

11

44

Ørnely´s Caro Z

Michala Christensen

Sportsrideklubben

12

50

Edelgaard´s Cavell

Per Striboldt

Sportsrideklubben

13

126

Kilkenny Spring

Lena Christensen

Rytterforeningen Suså

14

43

Lundager´s La´ Louvier

Susanne Pedersen

Skælskør Rideklub

15

64

Aducan

Tine Vejlstrup

Guldborgsund Sportsrideklub

16

66

Wedding Dance

Birgitte Nørskov

Rytterforeningen Suså

17

57

Lord Calypso

Amalie Rosenstand

Adamslyst Sportsrideklub

18

63

Quality

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

19

53

Sorte Sara

Julie Petersen

Værløse Rideklub

20

61

ukendt

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

21

67

Wik´S Henna

Jan Vilhelm Jensen

Rytterforeningen Suså

22

55

Smilla

Pernille Tribler

Slagelse Rideklub

23

39

Cocio (Arragon)

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

24

140

Collina 5

Sarah Hasgaard

Nykøbing Falster Rideklub

25

131

Conjurer

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


3Rytterforeningen Suså, LB1* Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 10:45
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

60

Robin - 1

Julie Henriksen

Nordvestsjællands Rideklub

2

78

Chablis

Mette Bæhr Sølvskov

Nakskov Og Omegns Rideklub

3

54

Charlie Vibeholm

Anna Reinhold

Fladså-Rideklub

4

46

Casino Royal

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

5

117

Lincoln

Karina Ditlev

Næstved Sportsrideklub

6

133

Quite Quidam

Madison Wayda

Amerika

7

132

Charleston K

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

8

76

Dirty

Zelina Hulehøj

Sportsrideklubben Vallensbæk

9

79

Witches Touch Af Chance

Lise Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

10

73

Igor

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

11

26

Don Carlos

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

12

127

Ledina

Tina Stjernekilde

Vemmelev Rideklub

13

142

Konstantins Qute Pie

Mille Sofie Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

14

82

Nita Lindebjerg

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

15

51

Hestely´S Alexia

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

16

56

Lanthanid

Christina Olsen

Dyresten Rideklub

17

9

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

18

29

Lucky Star

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

19

85

Actinie

Line Hansen

Hashøj Rideklub

20

49

Vanida

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

21

121

Frk Smilla

Anne-Marie Sadolin Jørgensen

Næstved Sportsrideklub

22

5

Diciang

Sophie S. Wilson

Solrød Rideklub

23

24

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

24

45

Gilbert Alfarvad Z

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

25

1

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

26

77

Calesto

Mette Bæhr Sølvskov

Nakskov Og Omegns Rideklub

27

13

Lantini

Heidi Zankl

Vemmelev Rideklub

28

86

Cher Performance

Cecilie Hansen

Hashøj Rideklub

29

88

Upsi C

Line Lauritsen

Broholm Rideklub

30

128

Papaya

Mai Crafack

Kildebrønde Sport Rideklub

31

17

Ju-Ju Gravies

Hanne Voigt

Fredemarksgaard Rideklub

32

144

Ajak 2000

Anethe Madsen

Rytterforeningen Suså

33

81

Cliff Young

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

34

52

ukendt

Rikke Nielsen

Rytterforeningen Suså

35

41

Winca Ask

Charlotte Scharff

Nykøbing Falster Rideklub

36

6

Enghøjs Laminot

Rikke Kjær

Vemmelev Rideklub

37

64

Aducan

Tine Vejlstrup

Guldborgsund Sportsrideklub

38

83

Casiro H.

Malene Nielsen

Aagerupgård Sportsrideklub

39

19

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

40

75

Calimero W

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

41

42

Cannabiz

Lone Linding

Slagelse Rideklub

42

72

Le´ Quick

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

43

59

Coriano

Tanja Hansen

Nordvestsjællands Rideklub

44

84

Fiorano

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

45

74

Landlystes Caramba

Dorthe Overgaard

Vemmelev Rideklub

46

70

Pittegårdens Cooper

Tanja Nygaard Batko

Ringsted Rideklub

47

87

Alfonso

Michael Ertmann Henriksen

Vemmelev Rideklub

48

25

Caway Holmklit

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

49

12

Bjerglunds Cabrina

Julie Petersen

Værløse Rideklub

50

80

Livorno

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

51

62

Condor

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

52

71

No Milk Today

Christina Pedersen

Værløse Rideklub

53

67

Wik´S Henna

Jan Vilhelm Jensen

Rytterforeningen Suså

54

138

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


4Rytterforeningen Suså, U-LB1* Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 11:55
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

74

Landlystes Caramba

Dorthe Overgaard

Vemmelev Rideklub

2

22

Rebbølgårds Camilla

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

3

72

Le´ Quick

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

4

138

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

5

63

Quality

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

6

77

Calesto

Mette Bæhr Sølvskov

Nakskov Og Omegns Rideklub

7

119

Chico´S Copyright

Dennis Noes Nielsen

Løvskal Rideklub

8

87

Alfonso

Michael Ertmann Henriksen

Vemmelev Rideklub

9

76

Dirty

Zelina Hulehøj

Sportsrideklubben Vallensbæk

10

21

Capacity Volcan

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

11

88

Upsi C

Line Lauritsen

Broholm Rideklub

12

23

Prior´s Cabbo

Louise Søgaard

Ringsted Sports Rideklub

13

86

Cher Performance

Cecilie Hansen

Hashøj Rideklub

14

144

Ajak 2000

Anethe Madsen

Rytterforeningen Suså

15

83

Casiro H.

Malene Nielsen

Aagerupgård Sportsrideklub

16

120

Volstrups Charline

Sofie Bøgelund

Løvskal Rideklub

17

84

Fiorano

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

18

75

Calimero W

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

19

48

Roma

Nadia Ejo Duelund

Slagelse Rideklub

20

141

Siroko

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

21

127

Ledina

Tina Stjernekilde

Vemmelev Rideklub

22

73

Igor

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

23

78

Chablis

Mette Bæhr Sølvskov

Nakskov Og Omegns Rideklub

24

71

No Milk Today

Christina Pedersen

Værløse Rideklub

25

70

Pittegårdens Cooper

Tanja Nygaard Batko

Ringsted Rideklub

26

30

El Nino

John Bech

Holte Ride-Klub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


5Rytterforeningen Suså, LA1* Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 12:55
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

4

Come Back 18

Jes Madsen

Værløse Rideklub

2

19

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

3

132

Charleston K

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

4

23

Prior´s Cabbo

Louise Søgaard

Ringsted Sports Rideklub

5

1

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

6

15

Carmen Sem

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

7

24

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

8

17

Ju-Ju Gravies

Hanne Voigt

Fredemarksgaard Rideklub

9

12

Bjerglunds Cabrina

Julie Petersen

Værløse Rideklub

10

26

Don Carlos

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

11

7

Frinka

Shannon Mejnert Ketterle

Team Hedegårdens Rideklub

12

8

Carani 2

Julie Vitalis

Sportsrideklubben

13

28

Vrench Bu

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

14

118

Fabienne

Dennis Noes Nielsen

Løvskal Rideklub

15

10

Kilcannon Clover

Zelina Hulehøj

Sportsrideklubben Vallensbæk

16

13

Lantini

Heidi Zankl

Vemmelev Rideklub

17

21

Capacity Volcan

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

18

120

Volstrups Charline

Sofie Bøgelund

Løvskal Rideklub

19

142

Konstantins Qute Pie

Mille Sofie Rasmussen

Vordingborg Sportsrideklub

20

6

Enghøjs Laminot

Rikke Kjær

Vemmelev Rideklub

21

25

Caway Holmklit

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

22

18

Armitage

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

23

141

Siroko

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

24

22

Rebbølgårds Camilla

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

25

30

El Nino

John Bech

Holte Ride-Klub

26

2

Savannah

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

27

14

Callista

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

28

29

Lucky Star

Kirstin Skjoldshøj

Næstved Sportsrideklub

29

27

Zsa Zsa

Julie  Skovgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

30

128

Papaya

Mai Crafack

Kildebrønde Sport Rideklub

31

20

Qunnie

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

32

139

Miss Fizz M

Anne Katrine Vagnby

Haslev Køre- Og Rideforening

33

11

Dia-Meter

Michaela Søe Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub

34

9

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

35

5

Diciang

Sophie S. Wilson

Solrød Rideklub

36

3

Buddy

Jes Madsen

Værløse Rideklub

37

16

Westergårdens Aron

Hanne Voigt

Fredemarksgaard Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


6Rytterforeningen Suså, U-LA1* Springning Heste - A


Start:Onsdag kl. 13:50
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

15

Carmen Sem

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

2

85

Actinie

Line Hansen

Hashøj Rideklub

3

11

Dia-Meter

Michaela Søe Nielsen

Nordsjællands Sportsrideklub

4

8

Carani 2

Julie Vitalis

Sportsrideklubben

5

4

Come Back 18

Jes Madsen

Værløse Rideklub

6

27

Zsa Zsa

Julie  Skovgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

7

3

Buddy

Jes Madsen

Værløse Rideklub

8

2

Savannah

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

9

14

Callista

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


7Rytterforeningen Suså, U-LC Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 09:00
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

126

Kilkenny Spring

Lena Christensen

Rytterforeningen Suså

2

117

Lincoln

Karina Ditlev

Næstved Sportsrideklub

3

106

??

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

4

46

Casino Royal

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

5

109

Ukendt

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

6

110

Cadacity Lord If De Champagne

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

7

108

Landlystes Alabasta

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

8

107

Westergaardens Beauty

Kimmie Ny Linde

Nordvestsjællands Rideklub

9

111

Capacity Lord Son

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

10

50

Edelgaard´s Cavell

Per Striboldt

Sportsrideklubben

11

67

Wik´S Henna

Jan Vilhelm Jensen

Rytterforeningen Suså

12

42

Cannabiz

Lone Linding

Slagelse Rideklub

13

66

Wedding Dance

Birgitte Nørskov

Rytterforeningen Suså

14

145

Capacity De Lord

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

15

48

Roma

Nadia Ejo Duelund

Slagelse Rideklub

16

45

Gilbert Alfarvad Z

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


8Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 4-års spring indl. - A


Start:Torsdag kl. 09:45
Bane: 1
Metode: S3

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

145

Capacity De Lord

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

2

131

Conjurer

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

3

107

Westergaardens Beauty

Kimmie Ny Linde

Nordvestsjællands Rideklub

4

108

Landlystes Alabasta

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

5

109

Ukendt

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

6

110

Cadacity Lord If De Champagne

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

7

68

Calvin K

Lise Weilsby

Nordsjællands Sportsrideklub

8

106

??

Mona Hyldahl Hansen

Vallø Sportsrideklub

9

69

Quick Step

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

10

130

Contour Z

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

11

111

Capacity Lord Son

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


9Rytterforeningen Suså, LB2** Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 10:25
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

121

Frk Smilla

Anne-Marie Sadolin Jørgensen

Næstved Sportsrideklub

2

13

Lantini

Heidi Zankl

Vemmelev Rideklub

3

101

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

4

42

Cannabiz

Lone Linding

Slagelse Rideklub

5

22

Rebbølgårds Camilla

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

6

117

Lincoln

Karina Ditlev

Næstved Sportsrideklub

7

46

Casino Royal

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

8

18

Armitage

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

9

94

Captain-L

Merethe Hansen

Aagerupgård Sportsrideklub

10

96

Sandiego

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

11

70

Pittegårdens Cooper

Tanja Nygaard Batko

Ringsted Rideklub

12

24

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

13

21

Capacity Volcan

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

14

12

Bjerglunds Cabrina

Julie Petersen

Værløse Rideklub

15

113

Celestian H

Malene Nielsen

Aagerupgård Sportsrideklub

16

135

Catalino P

Simone Vinther Petersen

Næstved Sportsrideklub

17

9

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

18

26

Don Carlos

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

19

93

Solvangs Bruscha

Cecilie Kruse

Dyresten Rideklub

20

138

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

21

112

Vemmetofte Compassion

Frederikke Olsen

Darupgaards Rideklub

22

51

Hestely´S Alexia

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

23

48

Roma

Nadia Ejo Duelund

Slagelse Rideklub

24

19

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

25

45

Gilbert Alfarvad Z

Sabrina Biltzing

Sakskøbing Rideklub

26

127

Ledina

Tina Stjernekilde

Vemmelev Rideklub

27

89

Capacity Cadarco

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

28

99

Purple

Stine Zinkernagel

Vemmelev Rideklub

29

23

Prior´s Cabbo

Louise Søgaard

Ringsted Sports Rideklub

30

41

Winca Ask

Charlotte Scharff

Nykøbing Falster Rideklub

31

144

Ajak 2000

Anethe Madsen

Rytterforeningen Suså

32

1

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

33

114

Hovmarken´s Delta

Beatrice Ehrbar

Værløse Rideklub

34

25

Caway Holmklit

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

35

84

Fiorano

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

36

6

Enghøjs Laminot

Rikke Kjær

Vemmelev Rideklub

37

49

Vanida

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

38

72

Le´ Quick

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

39

88

Upsi C

Line Lauritsen

Broholm Rideklub

40

91

Malaika

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

41

95

Rhett Butler

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


10Rytterforeningen Suså, U-LB2** Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 11:20
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

27

Zsa Zsa

Julie  Skovgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

2

70

Pittegårdens Cooper

Tanja Nygaard Batko

Ringsted Rideklub

3

41

Winca Ask

Charlotte Scharff

Nykøbing Falster Rideklub

4

36

Lucinda

Mads Larsen

Hylke Og Omegns Rideforening

5

72

Le´ Quick

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

6

82

Nita Lindebjerg

Lars Bo Weilsby

Sportsrideklubben

7

84

Fiorano

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

8

112

Vemmetofte Compassion

Frederikke Olsen

Darupgaards Rideklub

9

127

Ledina

Tina Stjernekilde

Vemmelev Rideklub

10

144

Ajak 2000

Anethe Madsen

Rytterforeningen Suså

11

12

Bjerglunds Cabrina

Julie Petersen

Værløse Rideklub

12

88

Upsi C

Line Lauritsen

Broholm Rideklub

13

138

Villeroy

Laura Bannebjerg

Aagerupgård Sportsrideklub

14

63

Quality

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

15

121

Frk Smilla

Anne-Marie Sadolin Jørgensen

Næstved Sportsrideklub

16

113

Celestian H

Malene Nielsen

Aagerupgård Sportsrideklub

17

118

Fabienne

Dennis Noes Nielsen

Løvskal Rideklub

18

75

Calimero W

Rikke Alsing

Værløse Rideklub

19

23

Prior´s Cabbo

Louise Søgaard

Ringsted Sports Rideklub

20

49

Vanida

Pernille Bennesgaard Hørmann

Tømmerup Sportsrideklub

21

51

Hestely´S Alexia

Kristian Nielsen

Karlslunde Rideklub

22

141

Siroko

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

23

114

Hovmarken´s Delta

Beatrice Ehrbar

Værløse Rideklub

24

22

Rebbølgårds Camilla

Christa Ledskov

Hestehavens Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


11Rytterforeningen Suså, LA2** Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 12:15
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

19

Laurel Frivolity

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

2

98

Quiran

Hans Ley

Kongsdal Rideklub

3

73

Igor

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

4

9

Loughnatousa Inksy

Cathrine Ibsen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

5

4

Come Back 18

Jes Madsen

Værløse Rideklub

6

92

Dalvangs Champion

Anne Jensen

Silkeborg Rideklub

7

97

Kong´s Hamilton

Hans Ley

Kongsdal Rideklub

8

1

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

9

3

Buddy

Jes Madsen

Værløse Rideklub

10

96

Sandiego

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

11

36

Lucinda

Mads Larsen

Hylke Og Omegns Rideforening

12

26

Don Carlos

Jacob Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

13

100

Top Gun

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

14

18

Armitage

Janne Bach Falkenberg

Slangerup-Lynge Rideklub

15

13

Lantini

Heidi Zankl

Vemmelev Rideklub

16

24

Pebbles

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

17

21

Capacity Volcan

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

18

89

Capacity Cadarco

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

19

2

Savannah

Gitte Jensen

Værløse Rideklub

20

6

Enghøjs Laminot

Rikke Kjær

Vemmelev Rideklub

21

90

Blue Velvet

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

22

101

Diamond 4´ Ever

Maja Juhl Sørensen

Vemmelev Rideklub

23

93

Solvangs Bruscha

Cecilie Kruse

Dyresten Rideklub

24

91

Malaika

Anita Jane Cordrey

Nordsjællands Sportsrideklub

25

94

Captain-L

Merethe Hansen

Aagerupgård Sportsrideklub

26

95

Rhett Butler

Pernille H. Christiansen

Aagerupgård Sportsrideklub

27

135

Catalino P

Simone Vinther Petersen

Næstved Sportsrideklub

28

141

Siroko

Josefine Cady

Aagerupgård Sportsrideklub

29

99

Purple

Stine Zinkernagel

Vemmelev Rideklub

30

25

Caway Holmklit

Mia Jørgensen

Glostrup Rideklub

31

139

Miss Fizz M

Anne Katrine Vagnby

Haslev Køre- Og Rideforening

32

118

Fabienne

Dennis Noes Nielsen

Løvskal Rideklub

33

143

Quanita

Regitze Ericsson

Sportsrideklubben

34

8

Carani 2

Julie Vitalis

Sportsrideklubben

35

31

Calvin Ask

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

36

124

Werthel

Alicia Fleron

Nordsjællands Sportsrideklub

37

27

Zsa Zsa

Julie  Skovgård

Sydsjællands Køre- og Rideforening

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


12Rytterforeningen Suså, U-LA2** Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 13:05
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

123

Trekroners Marquis

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

2

136

Idunia V. Harknag

Simone Vinther Petersen

Næstved Sportsrideklub

3

102

Déesse

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

4

8

Carani 2

Julie Vitalis

Sportsrideklubben

5

31

Calvin Ask

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

6

103

Ragnarock Elmely

Anne Jensen

Silkeborg Rideklub

7

105

Capa-City Lora

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

8

122

Loupaccio

Vibeke Korup

Vemmelev Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


13Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 5-års spring indl. - A


Start:Torsdag kl. 13:45
Bane: 1
Metode: S3

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

104

Auburn Sp

Reneé Smedegaard Olsen

Næstved Sportsrideklub

2

103

Ragnarock Elmely

Anne Jensen

Silkeborg Rideklub

3

7

Frinka

Shannon Mejnert Ketterle

Team Hedegårdens Rideklub

4

136

Idunia V. Harknag

Simone Vinther Petersen

Næstved Sportsrideklub

5

105

Capa-City Lora

Dan Lee

Capacity Showjumping Center

6

132

Charleston K

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

7

102

Déesse

Cecilie Børgesen

Capacity Showjumping Center

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


14Rytterforeningen Suså, MB2** Springning Heste - A


Start:Torsdag kl. 14:20
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

100

Top Gun

Line Juul Pedersen

Sydsjællands Køre- og Rideforening

2

16

Westergårdens Aron

Hanne Voigt

Fredemarksgaard Rideklub

3

115

Waikiki-Vitz

Tania Seierø

Ledøje-Smørum Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


15Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 6-års spring indl. - A


Start:Torsdag kl. 14:55
Bane: 1
Metode: S3

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

143

Quanita

Regitze Ericsson

Sportsrideklubben

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


16Rytterforeningen Suså, DRF Ungh. Champ. 7-års spring indl. - A


Start:Torsdag kl. 15:25
Bane: 1
Metode: S3

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

129

Party Dance

Camilla Enemark

Sportsrideklubben

2

115

Waikiki-Vitz

Tania Seierø

Ledøje-Smørum Rideklub

3

16

Westergårdens Aron

Hanne Voigt

Fredemarksgaard Rideklub

4

116

Kong´s Babados

Hans Ley

Kongsdal Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


17Rytterforeningen Suså, LB2** Springning Heste - A


Start:Fredag kl. 09:00
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

72

Le´ Quick

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

2

144

Ajak 2000

Anethe Madsen

Rytterforeningen Suså

3

1

Keyser Soze

Thalia Pitzner

Stutsborg Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


18Rytterforeningen Suså, LA2** Springning Heste - A


Start:Fredag kl. 10:30
Bane: 1
Metode: B4

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

139

Miss Fizz M

Anne Katrine Vagnby

Haslev Køre- Og Rideforening

2

137

Westergaardens Casir

Kimmie Ny Linde

Nordvestsjællands Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***


Program
Rytterforeningen Suså

DRF 2010-Rytterforeningen Suså
07/07/2010 - 09/07/2010


19Rytterforeningen Suså, U-LA2** Springning Heste - A


Start:Fredag kl. 11:30
Bane: 1
Metode: B0

 
 

Startnr

Stævnenr

Hest

Rytter

Klub

1

36

Lucinda

Mads Larsen

Hylke Og Omegns Rideforening

2

15

Carmen Sem

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

3

37

Chiquita

Susanne Thornby

Nordsjællands Sportsrideklub

4

34

L´Amour

Kirsten Bendix Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

5

33

Con Calore

Stine Grander

Nordsjællands Sportsrideklub

6

32

Goldlines Cippo

Gitte Funch Johannsen

Karlslunde Rideklub

7

31

Calvin Ask

Britt Renée Christensen

Rytterforeningen Suså

8

35

Black´S La Lizard

Mads Larsen

Hylke Og Omegns Rideforening

9

14

Callista

Lotte Holm Christensen

Karlslunde Rideklub

Top | Retur*** DRF v.2.0.7.1 - 2010 ***