20. februar 2020

Riders Cup havde i sommer besøg af alle deltagerne fra TV3’s program “Forsidefruer” og i aften kl 20.00 vises udsendelsen – endelig 😉 Har du ikke tidligere besøgt Riders Cup – så kig med og få et glimt af vores fantastiske omgivelser. Husk at du stadig kan melde til vores stævne næste uge – dog kan…

Søndag – CSIP Grand Prix 1.30m

19. januar 2020

1. Freya Strandby Moeller – Attyrory Rebel 0/60.23 2. Emma Ponsaing – Sixmile Waterblaze 4/61.59 3. Alva Eghall – Meweis af Toftagarden 4/68.30 4. Sofia Everz – For Fun TF 8/57.84 5. Thilde Strandby Moeller – Showtym Viking 8/63.70 6. Clara Savas Olsen – Ardara Lady  16/61.47 7. Karoline Sloth Kjær – Touche 20/60.40  

Søndag – Kat. 2 Grand Prix 1.20m (VIDEO)

19. januar 2020

1. Karoline Sloth Kjær – BJERREGÅRDS QLIMAX  0-0/29.87 2. Silje Frederikke Kristoffersen – BASSY 0-0/32.65 3. Olivia Hundborg Dresler – BURNBRAE JACK  0-4/29.90 4. Meja Wikström – Ambra 0-4/36.80

Søndag – Kat. 3 Grand Prix 1.00m (VIDEO)

19. januar 2020

1. Mathilda Hansson – Sting´s Yaris  0-0/26.70 2. Ingrid Christine Laursen –  CARABAS DU MARQUAIS 0-0/29.71 3. Emma Pettersson – Hot´n Tot 0-0/32.55 4. Linnea Åberg Cronin – Troglan 0-4/33.90 5. Adam Nyhus – Dykebeck Wild Hazel Nut 0-4/41.83 6. Selma Hundborg Dresler NØRGAARD’S RONJA 0-8/32.84 7. Nathalie Wennerhorn – Blaengwen Kato Star  0-8/38.26  …

Søndag – CSIP 1.15m

19. januar 2020

1. Annie Åhlström – Tara  0/60.00 2. Cornelie Catarine Christiansen – Derrymattery Flash  0/63.48 3. Julie Stampe Skov – Robe Duster 0/65.44 4. Ida Sylvest – Kiltiernan Bella 0/67.34 5. Izabelle Stolth – River Casanova 0/69.68 6. Freya Strandby Moeller – Moerputten Armani 0/70.47 7. Emma Kofoed – Matador  0/71.78 8. Karoline Amalie Uhd-Nielsen –…

Søndag – Kat. 2 1.00m

19. januar 2020

1. Cecilie Koenig – DOONEENS COOLALA BOY – 0/55.35 2. Jessica Holm Svensson –  SABRINA FAIR 0/56.76 3. Signe Marie Brünning Conradsen –  NEILSTOWN PUFFIN – 2  0/56.79 4. Nathalie Wennerhorn – Smithstown Toodles  0/57.70 5. Mia Rex Bøgvald Pedersen – KEEGAN’S DUFFY 0/58.20 6. Anna Ley – BADGERHILL SUE ELLEN  0/58.31 7. Ophelia Jenderholt…

Søndag – Kat.3 0.90m

19. januar 2020

1. Selma Hundborg Dresler – Flashy Gold Finch  0/56.99 2. Laura Sloth Kjær – ROSA  0/64.83 3. Maiken Vandbakk Dragerengen – Lids Armani 0/75.62 4. Emma Josefine Camitz – CASAMI  4/56.79

Lørdag – CSIP Team 1.25m

18. januar 2020

Individuelt 1. Rasmus Aasland – Poetics Floura 0-0/34.04 2. Alva Eghall – Meweis af Toftagarden 0-0/38.93 3. Olivia Neergaard – Hedemand’s Diana 0-0/40.44 4. Emma Ponsaing – Doon Laddie 0-4/33.41 5. Sofia Everz – For Fun TF 0-8/36.18 6. Annie Åhlström – Tara 4/56.79 7. Emma Ponsaing – Sixmile Waterblaze 4/61.94 8. Freya Strandby Moeller…

Lørdag – Kat. 2 Pony Team 1.15m

18. januar 2020

Individuelt 1. Annemone Ladefoged Pedersen –  DRUMCAUGHEY LUIDAM MAGIC 0-0/33.14 2. Agnes Olofsson Idrizovic – Giovanna 0-0/33.60 3. Maria Espersen – LOUGH KEY DIZZY RASCAL 0-0/33.64 4. Frida Levin – CLH Flash Gordon 0-0/33.87 5 – Magdalene Rose Mikkelsen – FLYING RONALDO 0-0/34.32 6. Olivia Hundborg Dresler – BURNBRAE JACK 0-0/34.50 7. Astrid Tolsgaard Jensen…

Lørdag – Kat. 3 Pony Team 0.95m

18. januar 2020

Individuelt 1. Nathalie Wennerhorn – Blaengwen Kato Star 0-0/28.70 2. Hannah Blomberg – Surgaltown Danny Boy 0-0/30.75 3. Sophie Karoline Emilie Moltke – LAVALLY TURBO 0-0/31.25 4. Victoria Jensen – Satrissaun Teddy 0-0/34.08 5. Victoria Jensen – Ballyvalley Liberty 0-0/35.01 6. Loviza Arndenmark – Stald Tor´s Flying Surprice  0-4/28.38 7. Alberte Filuca Brünning Conradsen – FANTASTIC FANNY…

Lørdag aften i Riders Lounge

18. januar 2020

Udvidet Á La Carte Serveres fra kl. 18:00 Vidste du, at det var muligt at vælge mellem aftenbuffet’en eller en udvidet á la carte menu? Her kan du blandt andet få Okse tournedos 175,- Saftig kyllingebryst 150,- Bagt laksefilet 150,- Alle retter serveres med garniture af årstidens grønt, friske urter samt kartofler og bearnaise, bordelaise…

Lørdag – CSIJ-A Grand Prix 1.40m

18. januar 2020

1. Ellinor Liwing –  Bella 0/81.83 2. Linnea Ilsoee Madsen – Little Q 4/74.35 3. Lucas Arvidsson – Click And Cash 4/76.42 4. Lilly Johansson – Grc Paris 4/81.42 5. Philip Svitzer – Alida Nike 8/74.31 6. Sisse Pedersen Mylin – Bugs Bunny d’Ysenbeeck Z 412.5 7. Ida Selin – Ellavar X 8/81.00 8. Hanna-Sofie Dahle…

CSICh-A Grand Prix 1.25m

18. januar 2020

1. Linn Arvidsson –  Glenmorangie 0-0/34.70 2. Olivia Dresler – Bull’s Cabachino 0-16/58.87 3. Agnes Olofsson Idrizovic –  Diamant L 4/74.33 4. Emmelie Aabech – Con Berlin Bogibo 8/71.88 5. Alicia Jönberg – Cincinnati T  8/75.17 6. Isabell Victoria Frost Jensen –  Assendruplunds Cayman 12/73.48 7. Emil Jönsson – Fanessa 12/75.26 8. Cecilie Koenig –…

Lørdag – CSIP T 1.15m

18. januar 2020

1. Emma Ponsaing – Kilcurry Beauty  0/58.13 2. Izabella Tardrup Frandsen – Play Misty For ME 0/58.99 3. Ida Sylvest – Kiltiernan Bella 0/59.00 4. Alice Nyhus-  Dunally Black Jack 0/59.75 5. Leonora Sandberg Nielsen – Mhs Kilkenny All Star 0/63.35 6. Freya Strandby Moeller – Moerputten Armani  0/65.70 7. Thilde Rosenstand Bach – Killags X…

Lørdag – Kat. 2 Pony Small Tour 105 cm

18. januar 2020

1. Smilla Gardiner – Dooneens Captain Classic 0/54.04 2. Anna Ley – BADGERHILL SUE ELLEN 0/56.70 3. Jessica Holm Svensson –  SABRINA FAIR 0/58.63 4. Mia Rex Bøgvald Pedersen – KEEGAN’S DUFFYT 0/59.62 5. Julie Halskov – NINA DI BELLE 0/62.67 6. Emilie Øvlesen – DYNAMO 0/73.95 7. Nathalie Wennerhorn –  Smithstown Toodles  4/56.88 8. Valentina Jarl…

Lørdag – CSIJ-A 1.20m

18. januar 2020

1. Elin Jörenius – Touch Of Chilli 0/56.47 2. Frederik Fensholt –  Carolus K Dhi 0/58.24 3.  Alma Alberte Greiffenberg – Fayolaterma TK 0/59.47 4. Rosemarie Heering – Luigi Lamentos 0/59.69 5. Alice Borglund – Benjamin 0/59.73 6. Ellen Johansson – Curra Clover Flight 0/59.90 7. Frida Munk Lassen – Fanny Ask  0/60.10 8. Viola Åman…

På gensyn fra Riders Cup & Baltic Cup

19. januar 2020

Endnu et vellykket Baltic Cup stævne er nu afviklet, og det har atter været en stor fornøjelse at se så mange fantastiske ekvipager, hjælpere og forældre. Vi håber, at I alle har haft et godt stævne, og vi ser frem til, at se jer igen her hos Riders Cup.   På vegne af Team Riders…

Lørdag i Riders Lounge

18. januar 2020

Frokost kl. 12:00-15:00 Anrettet sild Fiskefilet med med hjemmerørt remoulade og citron Æg i dariole Frisk cevice af torsk Sprængt oksebryst med peberrod Wrap med humus og æg Kyllingebryst stegt med polenta Hjemmelavede oksesliders og salatbar Ost og lidt til den søde tand Pris: voksne 125,- / Børn indtil 10 år 65,- / Børn under…

Lørdag – CSICh-A 1.05m

18. januar 2020

1. Leonora Sandberg Nielsen – Loughanroe Lady  0/61.13 2. Mathias Kofoed Larse –  Laguna Amour  0/63.46 3. Emma Tallulah Behn – Carsall  0/63.68 4. Caroline Vestergaard – Ultimate du Reverdy 0/66.05 5. Izabella Tardrup Frandsen – Con Roi 4/74.29 6. Nete Pedersen Mylin – Heart Of Oak  Eli.  

Fredag – CSIJ-A Team 1.35m

17. januar 2020

Individuelt 1 Ida Selin, Ellavar X  0-0/39.71 Hold 1 Danmark hold 2 Marie Louise Riisgaard Kemp – Bolton Gate Ben Laura Normann Olsen – First Lady Filippa Christer Andersen – Fiona Sisse Pedersen Mylin – Bugs Bunny d’Ysenbeeck Z 2 Danmark hold 1 Linnea Ilsoee Madsen – Little Q Frida Munk Lassen – Neergaards Ci Ci Chanel Mie Stuhr-Petersen – Chapaleufu…

Fredag – CSICh-A Team 1.20m

17. januar 2020

 Individuelt 1. Linn Arvidsson, Glenmorangie 0-0/38.12 Hold 1. Sverige Alicia Jönberg – Cincinnati T Agnes Olofsson Idrizovic – Diamant L Linn Arvidsson – Glenmorangie Emil Jönsson – Fanessa 2. Danmark Isabell Victoria Frost Jensen – Assendruplunds Cayman Olivia Dresler – Bull’s Cabachino Emmelie Aabech – Tiffany Cecilie Koenig – Linse Kessler Mak

Fredag – CSIP 1.20m

17. januar 2020

1 Karoline Sloth Kjær, Ryehill Lady Godiva 0-0/30.37 2 Frida Munk Lassen,  Spotlights Baxter 0-0/31.73 3 Clara Savas Olsen,  Ardara Lady 0-0/31.79 4 Emma Ponsaing,  Sixmile Waterblaze 0-0/32.93 5 Emma Ponsaing, Doon Laddie 0-0/33.28 6 Olivia Neergaard, Hedemand’s Diana 0-0/34.59 7 Sofia Everz,  For Fun TF  0-0/35.85 8 Thilde Strandby Moeller, Attyrory Goldstar 0-0/38.44 9…

Fredag i Riders Lounge

17. januar 2020

Nyd din fredag aften i godt selvskab og med lækker mad i Riders Lounge. Fra kl 17:30 serveres der en lækker aftenbuffet.   Fredag aften byder på mør oksefilet, traditionel italiensk porchetta og råstegte kartofler med sauce. Her kan du vælge mellem bordelaise, bearnaise eller safran skum. Til dessert er der pannacotta med bær. Pris: voksne…

Fredag – Kat. 2 Big Tour Pony 110cm

17. januar 2020

1 Karoline Sloth Kjær, BJERREGÅRDS QLIMAX  0-0/27.48 2 Ophelia Jenderholt, Munsboro Sniper 0-0/28.80 3 Olivia Høyer Pedersen, HAREFIELD DIEGO 0-0/29.61 4 Olivia Hundborg Dresler, BURNBRAE JACK 0-0/30.99 5 Maria Espersen MAYBE SPARTACUS 0-0/31.86 6 Linn Arvidsson, Hembys Florian 0-0/32.12 7 Frida Levin, CLH Flash Gordon 0-0/32.71 8 Annemone Ladefoged Pedersen,  DRUMCAUGHEY LUIDAM MAGIC 0-0/34.60 9…

Fredag – Kat. 3 Big Tour Pony 0.90m

17. januar 2020

1 Mathilda Hansson, Sting´s Yaris 0-0/24.50 2 Loviza Arndenmark, Stald Tor´s Flying Surprice 0-0/25.98 3 Emilia Rebecca rohde, TOVDAL’S ANAIS ANAIS 0-0/27.34 4 Tuva-li Örnberg, Wynswood Equity  0-0/27.79 4 Adam Nyhus, Dykebeck Wild Hazel Nut 0-0/27.79 6 Ingrid Christine Laursen, CARABAS DU MARQUAIS 0-0/28.08 6 Selma Hundborg Dresler, NØRGAARD’S RONJA 0-0/28.08 8 Linnea Åberg Cronin,…

Fredag – CSIJ-A Table A 1.25m

17. januar 2020

1 Frida Munk Lassen, Fanny Ask 0/66.65 2 Alice Borglund,  Nino 0/67.85 3 Izabelle Stolth, Madame Chic 0/68.26 4 Rosemarie Heering, Luigi 0/69.93 5 Mie Stuhr-Petersen,  F.A.Ruccula  0/73.73 6 Alberte Gravesen Jensen, Giovanni  2/85.38 7 Elin Jörenius, Touch Of Chilli 4/66.03 8 Philip Svitzer, Zabrino 4/66.27 9 Frederik Fensholt, Carolus K Dhi 4/67.44 10 Mathilde…

Fredag – CSICh-A 1.10m

17. januar 2020

1 Mathias Kofoed Larsen, Laguna Amour 0/68.04 2 Leonora Sandberg Nielsen, Loughanroe Lady 4/64.39 3 Caroline Vestergaard, Ultimate du Reverdy  4/70.60 4 Emma Tallulah Behn, Carsall  8/78.48 5 Izabella Tardrup Frandsen, Con Roi 10/102.04 6 Nete Pedersen Mylin, Heart Of Oak Heartbeat Eli.  

Fredag – CSIP 1.10m

17. januar 2020

1 Clara Roesgaard Kristensen,  Aille Suki  0-0/33.50 2 Leonora Sandberg Nielsen, Mhs Kilkenny All Star  0-0/34.19 3 Elsa Thurdin,  Buzz Light Year 0-0/41.45 4 Cecilie Busch, Si Jolly des Ifs  0-0/41.73 5 Leonora Løwe Skjold, Knocka Lucky  0-0/44.94 6 Julie Stampe Skov, Robe Duster 4-0/33.47 7 Emma Ponsaing,  Kilcurry Beauty 0-4/34.11 8 Cornelie Catarine Christiansen, Derrymattery…

Fredag – Kat.2 Pony 1.00m

Cecilie Koenig
17. januar 2020

1 Cecilie Koenig,  DOONEENS COOLALA BOY  0-0/31.03 2 Jessica Holm Svensson,  SABRINA FAIR  0-0/31.76 3 Mia Rex Bøgvald Pedersen, KEEGAN’S DUFFY  0-0/31.93 4 Anna Ley, BADGERHILL SUE ELLEN 0-0/33.46 5 Ella Sofie Groulef, HAPPY BOY0-0/36.83 6 Marie-Louise Hensel Milling, BALLYLINN CHAMP 0-0/37.47